Pleksiglas Büküm

Pleksiglas Büküm

Pleksiglas Büküm

Pleksiglas Büküm

Pleksiglas Büküm

Pleksiglas büküm, plastik bir malzeme olan pleksiye bükerek şekil verme işlemidir. Saydam ve yarı saydam olabilen pleksi kolay işlenebilmekte, delinebilmektedir. Hafif bir malzeme olan pleksinin ışık geçirgenliği yüksektir. Darbelere karşı dayanıklı olan bu malzemenin ışık geçirgenliğinin oranı, cama göre yüzde 92 seviyesindedir. Darbelere karşı dayanıklılık oranı ise cama göre 6 kat fazladır. Keskin kenarları olmayan pleksi, yaralanmalara neden olmamaktadır. Pleksiglasın, her türlü iklim şartlarına karşı dayanıklılığı vardır. Opak, şeffaf ve floresan renklerde imal edilen pleksiglasın solmama ve kırılmama özelliği vardır. Şirketimiz, pleksi büküm işlemlerini kusursuz bir şekilde gerekleştirmekte, her tür pleksiglas siparişini de kusursuz bir şekilde ve zamanında teslim etmektedir. Bükme işleminin kalitesinin önemi büyüktür. En küçük bir hata, yapılan ürünün zarar görmesine neden olabilmektedir. Bunun için şirketimiz, uzman personelle hizmet vermektedir. Personelimiz, bu konuda eğitimli, donanımlı ve deneyimlidir.

Pleksiglas büküm işleminde arzu edilen forma girmesi için belirli bir ısı uygulanmalıdır. Soğuma işleminin ardından belirlenen şekil sabit kalmaktadır. Şirketimiz CE standartlarına uygun üretim gerçekleştirmektedir. pleksiglas bükümüyle tepsi, pasta standı, föylük, çekiliş kutusu, şişe tutucu, telefon standı, şekerlik, makyaj kutusu, teşhir standı ve kapı tabelası gibi birbirinden farklı tasarımlara imza atmaktadır. Firmamız, pleksiglas ile ilgili tüm siparişleri kusursuz olarak üretmekte ve zamanında teslim etmektedir. Teşhir ve tanıtım stantları imalatında uzman olan firmamız, sektöründe öncü kuruluştur. Pleksiglas stantlar, kozmetik, ilaç, gıda, kuyumculuk ve bankacılık gibi sektörlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Tezgah üstü ve masa üstü stant çözümlerinde profesyonel çözümler sunmaktadır.

Pleksiglas büküm işleminde hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın ilk yapılması gereken, pleksiglasın ısıtılmasıdır. Isıtma işlemi için özel olarak geliştirilmiş makineler vardır. Öncelikle makine üzerine üç boyutlu kalıp konulmaktadır. pleksiglas, makinenin üzerindeki rezistanslar ile tam olarak yumuşayıncaya kadar ısıtılmaktadır. Bu sırada vakumlama yapılmaktadır. İşlemin bitmesinin ardından pleksiglas, kalıbın şeklini almaktadır. Şirketimiz, bu işlemleri eğitimli, donanımlı ve deneyimli personeli ile gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda kullandığımız tüm makineler, en son geliştirilen makinelerdir. Şirketimiz gelişen teknolojiyi yakından takip etmekte, teknik altyapısını sürekli olarak güncellemektedir.

 

error: Content is protected !!