Pleksiglas – Polikarbon

Pleksiglas – Polikarbon

Pleksiglas - Polikarbon

Pleksiglas – Polikarbon

Pleksiglas – polikarbon, cam görünümlü ancak camdan çok daha dayanıklı ve hafiftir. Cama göre sayısız avantajı olan bu ürünlerin cama göre dezavantajı, yüksek ısıda şeklinin bozulmasıdır. Buna dikkat edildiğinde tam uygulamalar çok kolay bir şekilde yapılmaktadır. Kesim anında kolayca şekillendirilen bu ürünlerle kullanışlı ve standartlara uygun malzemelerin elde edilebilmektedir. Pleksiglas – polikarbonla makine kapakları, kesim, büküm ve baskı işlemleri yapılabilmektedir. Işık geçirgenliği yüksek olan ürünler saydam bir yapıya sahiptir. Yapısı sayesinde levha ya da plaka olarak kullanım avantajı sunan bu ürünler, darbelere camdan altı kat daha fazla dayanıklıdır. Keskin kenarları bulunmayan bu ürünler yaralanmalara, kesiklere ve çizilmelere karşı üstün bir koruma sağlamaktadır.

Isı geçirgenliği cama oranla daha düşük olan pleksiglas – polikarbon, farklı iklim koşullarında kullanılabilmektedir ve bu özelliği sayesinde bu ürünlerin iç ve dış mekanlarda kolaylıkla kullanılması mümkündür. Sert bir yapıya sahip olan bu ürüne şekil vermek, diğer malzemelere göre çok daha kolaydır. Birden fazla renkte ve farklı ebatlarda imalata uygun olan bu malzemeler, her sektörün ihtiyacını karşılayabilmektedir. Dekor amaçlı kullanılan her tür ürün, pleksiglas – polikarbonla çok daha uzun ömürlü olmakta ve göz alıcı bir görünüme kavuşmaktadır. Bu malzemelerle iç mimari çalışmaları çok daha şık ve zarif bir şekilde yapılmaktadır. Örneğin masa ve sehpa ayaklarının pleksiglas – polikarbonla yapılması mümkündür. Merdiven ve küpeşte tırabzanlarının yanı sıra aydınlatma elemanları ile banyo ve mutfak aksesuarlarında kullanılan bu ürünlerle şık dekoratif çözümler elde edilebilmektedir.

Pleksiglas – polikarbon, alışveriş merkezi, seralar, otoparklar gibi çok sayıda alanda kullanılabilmektedir. Dayanıklı ve ses izolasyonuna sahip olan bu malzemelerle şık mekanlar elde edilebilmektedir. Ancak kullanılan ürünün kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Şirketimiz, Avrupa Birliği standartlarında malzeme kullanmakta, uzman personeli ile de kusursuz çözümler sunmaktadır. Piyasada pleksiglas – polikarbonlu çözüm sunan çok sayıda şirketin varlığı bilinmektedir. Ancak bu şirketlerden hizmet almadan önce referanslarının çok iyi araştırılması tavsiye edilmektedir. Şirketimiz, her ebatta tasarım yaparak kişiye özel çözümler sunmaktadır. Firmamızdan uzman desteği almak için müşteri hizmetleri birimini aramanız yeterli olmaktadır.

 

error: Content is protected !!